Ön İzolasyonlu EPOXY Boru: Cam elyaf takviyeli EPOXY (CTE) borular; esnek, flament sarımlı yapısal kompozik malzemeden imal edilmektedir. Yüksek sıcaklık ve korozif akışkanların taşınmasında kullanılan borulardır. 120 0C ve 40 bar işletme basınçlarında kullanılabilmektedir. 

Çelik borular zamanla aşınma ve yıpranmalara maruz kalırlar. Çelik Borulardaki bu yıpranmalar zamanlar küçük sızıntılara neden olabilir. Böylece zayıflayan yüzeyler içinde taşıdığı maddelere bağlı olarak çok tehlikeli sızıntılara neden olabilirler ve güvensiz olurlar. Bu küçük hasarların fark edilmesi oldukça zordur. Çoğu zaman toprak altında ya da çok katlı bina içinde kapalı yerlerde olduğundan yıpranan yüzeyleri bulmak ve onu eski haline getirmek de oldukça güç, riskli ve masraflı bir iştir.

İçme suyu hatlarında sağlık ve hijyen çok önemlidir.  Epoksi astar Metal boru duvarları ile su arasında eşit bir şekilde kaplanmış bir bariyer oluşturduğundan suyun metali korozyona uğratmasına engel olur. Ayrıca Epoksi astar akışkanlığı artırır aşınmaları önler.